آمار و برنامه ریزی:
آمار، اصول و روش جمع‏ آوری اطلاعات اولیه، مرتب و خلاصه کردن و نمایش دادن آنها، و بالاخره تجزیه و تحلیل اطلاعات اولیه و استخراج نتایج را به عهده دارد. برنامه نیز راه و روش معیّن برای آینده است. در حقیقت برنامه ریزی، کوششی سازمان یافته و آگاهانه برای هماهنگی، جمع ‏بندی و تلفیق مطلوب و بهینه همه امکانات فیزیکی، مادی و نیروی انسانی برای رسیدن به هدف یا اهداف مورد نظر در زمان مشخص است. بنابراین، می‏توان گفت آمار مقدمه‏ ای برای برنامه‏ ریزی است و این دو علم از یکدیگر جدا نیستند

مقام معظم رهبری:
توصیه می‌کنم به سؤالات آمارگیران پاسخ‌های صحیح و دقیق بدهند تا دولت با اتکاء به آن بتواند برنامه‌ریزی بهتری انجام دهد و اولویت‌ها را در حل مسائل مختلف کشور رعایت کند. پایه‌ی برنامه‌ریزی‌های‌کشور،آمار است که با سرشماری به‌دست‌می‌آید. هر چه سرشماری دقیق‌تر و صحیح‌تر باشد،‌برنامه ها صحیح تر و درست‌تر خواهد بود.

 

آمار و برنامه ریزی

اوقات شرعیآمار بازدید کنندگان

199امروزmod_vvisit_counter
117دیروزmod_vvisit_counter
785این هفتهmod_vvisit_counter
857هفته گذشتهmod_vvisit_counter
2571این ماهmod_vvisit_counter
5621ماه گذشتهmod_vvisit_counter
465344کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 22 مهمان حاضر
آی پی شما :: 3.94.202.172
 , 
امروز : 02 اسفند 1398
 
گزارش دوره آموزشی ArcGIS مقدماتی- کرمان چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
شنبه, 21 مرداد 1391 ساعت 07:57

گزارش دوره آموزشی ArcGIS مقدماتی- کرمان

این دوره مورخ 21 و 22 تیرماه 1391 در شهر کرمان به درخواست دفتر آمار و اطلاعات و GIS استانداری کرمان با حضور شرکت کنندگانی از کلیه دستگاههای اجرایی استان به مدت 16 ساعت توسط مدرسان دفتر نقشه و اطلاعات مکانی مرکز آمار ایران آقای مهندس یکانی مدیر کل دفتر و خانمها مهندس بختیاری و کریمی نژاد کارشناسان نقشه برگزار گردید.

این دوره آموزش مقدماتی نرم افزار arcGIS شامل اصول و مباني GIS ، معرفي نرم افزار ArcGIS ، آشنایی با ArcMap (جستجو برای داده­ها، کار با عوارض جغرافیایی، ...)، آشنایی با ArcCatalog و سیستم تصویر، کار با ArcMap (کار با جداول، ایجاد field ، وارد کردن داده)، دستيابي يه اطلاعات عوارض (Query توصيفی، join )، تهیه نقشه موضوعی و ویرایش (ایجاد عوارض  پلی­گون، ایجاد عوارض خطی) بود.

 
   

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به معاونت آمار و  اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان می باشد.