آمار و برنامه ریزی:
آمار، اصول و روش جمع‏ آوری اطلاعات اولیه، مرتب و خلاصه کردن و نمایش دادن آنها، و بالاخره تجزیه و تحلیل اطلاعات اولیه و استخراج نتایج را به عهده دارد. برنامه نیز راه و روش معیّن برای آینده است. در حقیقت برنامه ریزی، کوششی سازمان یافته و آگاهانه برای هماهنگی، جمع ‏بندی و تلفیق مطلوب و بهینه همه امکانات فیزیکی، مادی و نیروی انسانی برای رسیدن به هدف یا اهداف مورد نظر در زمان مشخص است. بنابراین، می‏توان گفت آمار مقدمه‏ ای برای برنامه‏ ریزی است و این دو علم از یکدیگر جدا نیستند

مقام معظم رهبری:
توصیه می‌کنم به سؤالات آمارگیران پاسخ‌های صحیح و دقیق بدهند تا دولت با اتکاء به آن بتواند برنامه‌ریزی بهتری انجام دهد و اولویت‌ها را در حل مسائل مختلف کشور رعایت کند. پایه‌ی برنامه‌ریزی‌های‌کشور،آمار است که با سرشماری به‌دست‌می‌آید. هر چه سرشماری دقیق‌تر و صحیح‌تر باشد،‌برنامه ها صحیح تر و درست‌تر خواهد بود.

 

آمار و برنامه ریزی

اوقات شرعیآمار بازدید کنندگان

226امروزmod_vvisit_counter
117دیروزmod_vvisit_counter
812این هفتهmod_vvisit_counter
857هفته گذشتهmod_vvisit_counter
2598این ماهmod_vvisit_counter
5621ماه گذشتهmod_vvisit_counter
465371کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 31 مهمان حاضر
آی پی شما :: 3.94.202.172
 , 
امروز : 02 اسفند 1398
 
اولین نشست خبری سرشماری 95 چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
پنجشنبه, 04 شهریور 1395 ساعت 07:37

به گزارش روابط عمومي سازمان دكترجعفر رودري رييس سازمان برنامه وبودجه ومدير اجرايي سرشماري استان صبح امروز در جمع خبرنگاران استان با بيان اين مطلب گفت: پايه و اساس يك برنامه‌ريزي دقيق داشتن آمار و اطلاعات  صحيح است

وي با اشاره به اينكه با داشتن آمار صحيح، زيربنايي مستحكم وقابل اطمينان براي برنامه‌ريزي در كشور به وجود مي‌آيد، افزود:  پايه واساس برنامه ريزي و تحليل تمام اقدامات آينده كشور به اين سرشماري بستگي دارد.

مدير اجرايي سرشماري استان با اشاره به  ساختار تشكيلاتي ستاد سرشماري عمومي نفوس و مسكن  در استان وشهرستانها  از تشكيل  ستاد سرشماري  استان به رياست استاندار محترم  و درشهرستانها به رياست فرمانداران  خبر داد.

دكتررودري با اشاره شروع ثبت نام  متقاضيان همكاري در طرح ملي سرشماري بعنوان مامور آمارگير در استان از طريق  سامانه، گفت: از ابتداي فعاليت سامانه تا كنون  تاكنون قريب به  300 نفر در استان نام نويسي كرده اند و افزودمتقاضيان ميتوانند با مراجعه با سايت www.kerman.mporg.ir نسبتبه نام نويسي اقدام نمايند.

مدير اجرايي سرشماري عمومي نفوس ومسكن استان با اشاره به اينكه در سرشماري  امسال كاغذ نقشي نخواهد داشت، گفت: سرشماري اينترنتي اولين گام اساسي دراجراي سرشماري مدرن است و از ۳ لغايت ۲۴ مهرماه بصورت اينترنتي و از ۲۵ مهر تا ۲۵ آبان ماه توسط مامورين  اما با تبلت و حذف كامل كاغذانجام خواهد شد واز خانوارهايي كه در مرحله اينترتي طرح مشاركت مينمايند خواست كد رهگيري صادر شده توسط سيستم را به شماره پيامكي كه متعاقبا اعلام خواهد شد ارسال و در قرعه كشي جوايز نفيس مركز آمار ايران شركت نمايند.

دكتر عليرضا زاهديان معاون مركز آمار ايران وقائم مقام مديراجرايي سرشماري كشور نيز طي سخناني  در جمع خبرنگاران استان كرمان گفت: ماموران سرشماري با تبلت، اطلاعات خانواده هايي  راكه به صورت اينترنتي فرم سرشماري را پر نكرده اند دريافت  وثبت مي كنند.
قائم مقام ستاد سرشماري عمومي نفوس ومسكن كشور افزود: امروز سطح سواد و دانش مردم ما بالاست و سرشماري اينترنتي گام اساسي درجهت ارتقا رتبه كشور در اين زمينه در جوامع بين المللي مي باشد.
و اظهار كرد: ما امروز از نظر زيرساخت و دسترسي به اينترنت كمبودي نداريم و اميدواريم بيشتر مردم از طريق اينترنت نسبت به تكميل فرمهاي اطلاعات اقدام كنند.
خانم فريبا سادات بني هاشمي دبير ستاد سرشماري عمومي نفوس و مسكن كشور نيز با اشاره به  اطلاعات لازم براي ثبت نام، به خبرنگاران گفت : هر خانواري كه وارد سامانه  ثبت نام اينترنتي سرشماري  به آدرس www.sarshomari95.irمي شود، بايد آدرس و كدپستي دائمي خود را به درستي وارد نمايد، همچنين اطلاعات هويتي، نسبت اعضاي خانوار، وضعيت اشتغال، مهاجرت، وضع باروري، مسكن از جمله سوالات سرشماري است.

 
   

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به معاونت آمار و  اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان می باشد.