آمار و برنامه ریزی:
آمار، اصول و روش جمع‏ آوری اطلاعات اولیه، مرتب و خلاصه کردن و نمایش دادن آنها، و بالاخره تجزیه و تحلیل اطلاعات اولیه و استخراج نتایج را به عهده دارد. برنامه نیز راه و روش معیّن برای آینده است. در حقیقت برنامه ریزی، کوششی سازمان یافته و آگاهانه برای هماهنگی، جمع ‏بندی و تلفیق مطلوب و بهینه همه امکانات فیزیکی، مادی و نیروی انسانی برای رسیدن به هدف یا اهداف مورد نظر در زمان مشخص است. بنابراین، می‏توان گفت آمار مقدمه‏ ای برای برنامه‏ ریزی است و این دو علم از یکدیگر جدا نیستند

مقام معظم رهبری:
توصیه می‌کنم به سؤالات آمارگیران پاسخ‌های صحیح و دقیق بدهند تا دولت با اتکاء به آن بتواند برنامه‌ریزی بهتری انجام دهد و اولویت‌ها را در حل مسائل مختلف کشور رعایت کند. پایه‌ی برنامه‌ریزی‌های‌کشور،آمار است که با سرشماری به‌دست‌می‌آید. هر چه سرشماری دقیق‌تر و صحیح‌تر باشد،‌برنامه ها صحیح تر و درست‌تر خواهد بود.

 

آمار و برنامه ریزی

اوقات شرعیآمار بازدید کنندگان

200امروزmod_vvisit_counter
117دیروزmod_vvisit_counter
786این هفتهmod_vvisit_counter
857هفته گذشتهmod_vvisit_counter
2572این ماهmod_vvisit_counter
5621ماه گذشتهmod_vvisit_counter
465345کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 22 مهمان حاضر
آی پی شما :: 3.94.202.172
 , 
امروز : 02 اسفند 1398
 
رئیس جدید مرکز آمار ایران چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
چهارشنبه, 03 شهریور 1395 ساعت 04:46

انتصاب آقاي  اميد علي پارسا  به سمت رياست  مركز آمار ايران

مراسم معارفه رئيس جديد و توديع رئيس پيشين  مركز آمار ايران روز دوشنبه،‌اول شهريور ماه در مركز آمار ايران برگزار شد. در اين مراسم ‌كه با حضور دكترنوبخت، معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور، آقاي فلاح استاندار مازندران، مديران و معاونان آمار سازمان برنامه و بودجه استان‌ها ،كاركنان مركز آمار ايران و همچنين جمع كثيري از اصحاب رسانه برگزار شد، طي حكمي از جانب دكتر نوبخت، آقاي اميد علي پارسا، به سمت رياست مركز آمار ايران منصوب شد. آقاي دكتر نوبخت، در اين مراسم، 3 ويژگي صحت، دقت و سرعت را  مهمترين شاخص‌هاي سنجش  داده‌هاي مركز آمار ايران ذكر نمود و در ادامه با اشاره به تصويب  ماده 54 قانون برنامه پنجم مبني بر مرجعيت مركز آمار ايران در انتشار  آمار هاي رسمي كشورگفت: ‌مراجعه به داده‌هاي يك  نهاد آماري توسط كاربران  و پژوهشگران،‌ صرفا  به دليل مرجعيت قانوني يك نهاد نيست بلكه به علت  وثوق داده‌هاي آن نهاد آماري است. وي افزود:  امروز اگر پژوهشگران وكاربران به مركز آمار  ايران مراجعه مي‌كنند، به علت مرجعيت قانوني آن نيست بلكه به خاطر دقت و صحت داده هاي آن است.وي اعلام نرخ تورم هر ماه در اول ماه بعد ويا اعلام نرخ  بيكاري در پايان هر فصل را از فعاليت هاي مهم مركز آمار ايران ذكر كرد كه توانسته توجه اذهان عمومي و پژوهشگران را به سمت خود جلب كند.

دكتر نوبخت در ادامه،‌سرشماري عمومي نفوس و مسكن 1395 را مهمترين فعاليت هاي آتي مركز آمار ايران ذكر كرد و بر اهميت نتايج اين سرشماري در  تصميمات و برنامه‌ريزي‌هاي كشور تاكيد كرد.

وي همچنين تصريح كرد:‌سازمان  برنامه و بودجه كشور  تمام حمايت هاي لازم از  مركز آمار ايران را براي تهيه داده هاي صحيح و دقيق  و همچنين حل مشكلات رفاهي كاركنان آن انجام خواهد داد.

آقاي  اميد علي پارسا، رئيس جديد مركز آمار ايران، نيز در ادامه اين مراسم با تاكيد بر تداوم انتشار آمارهاي رسمي، با دقت، صحت و سرعت بالا،‌درون زايي و برون گرايي را به معني استفاده از تمامي  امكانات مركز آمار ايران در انجام امور و  همچنين تعامل حداكثر ي با  سازمان‌ها  و نهاد ها را دو خط مشي اصلي خود ذكر كرد و افزود:‌ انجام بسياري از امور در نظام آماري از جمله سامان دهي آمارهاي ثبتي كشور، نيازمند  همكاري تمامي دستگاه هاي اجرايي كشور است.رئيس جديد مركز آمار ايران در ادامه گفت: به هیچ وجه فرايند تولید آمار در کشور به گونه ای نیست که هر کسی در هر سطحی به آن خدشه وارد کند و یا در راستای اهداف خود آنرا تغییر دهد و  مرکز آمار  ايران با شفافیت و صداقت از گزارش ها و عملکرد های خود دفاع می کند. وی تمركز زدايي   ومدیریت جهادی را كه مديريت فوق فعالي است كه با شور و اشتياق  زياد فعاليت مي كند از  برنامه‌هاي  اصلی خود یاد کرد و  افزود: سرشماری عظیم نفوس و مسکن1395 را  بهتر از سرشماری های قبلی به انجام خواهیم رساند .

وي تاكيد كرد:‌مردم پايه اطلاعات  مرکز آمار ایران هستند و طبق قانون داده هايي كه مردم به مركز آمار ارائه مي‌كنند، 100 درصد محرمانه هستند، لذا باید همه مردم با هر طیف و جریان و اعتقادی داده های آماری خود را برای آنالیز به مرکز آمار بدون نگرانی ارایه دهند و در این راستا مرکز آمار اطلاعات جمع آوری شده را به هیچ مرجعی حتی مقامات قضایی و مالیاتی هم نمی‌دهد.

گفتني است در اين مراسم  از زحمات  و تلاش‌ها و خدمات ارزنده دكتر عادل آذر، رئيس پيشين مركز آمار ايران و رئيس فعلي ديوان محاسبات  كشور، در طي مدت تصدي سمت رياست مركز آمار ايران تقدير به عمل آمد.

روابط عمومی مرکز آمار ایران

 
   

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به معاونت آمار و  اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان می باشد.