آمار و برنامه ریزی:
آمار، اصول و روش جمع‏ آوری اطلاعات اولیه، مرتب و خلاصه کردن و نمایش دادن آنها، و بالاخره تجزیه و تحلیل اطلاعات اولیه و استخراج نتایج را به عهده دارد. برنامه نیز راه و روش معیّن برای آینده است. در حقیقت برنامه ریزی، کوششی سازمان یافته و آگاهانه برای هماهنگی، جمع ‏بندی و تلفیق مطلوب و بهینه همه امکانات فیزیکی، مادی و نیروی انسانی برای رسیدن به هدف یا اهداف مورد نظر در زمان مشخص است. بنابراین، می‏توان گفت آمار مقدمه‏ ای برای برنامه‏ ریزی است و این دو علم از یکدیگر جدا نیستند

مقام معظم رهبری:
توصیه می‌کنم به سؤالات آمارگیران پاسخ‌های صحیح و دقیق بدهند تا دولت با اتکاء به آن بتواند برنامه‌ریزی بهتری انجام دهد و اولویت‌ها را در حل مسائل مختلف کشور رعایت کند. پایه‌ی برنامه‌ریزی‌های‌کشور،آمار است که با سرشماری به‌دست‌می‌آید. هر چه سرشماری دقیق‌تر و صحیح‌تر باشد،‌برنامه ها صحیح تر و درست‌تر خواهد بود.

 

آمار و برنامه ریزی

اوقات شرعیآمار بازدید کنندگان

247امروزmod_vvisit_counter
117دیروزmod_vvisit_counter
833این هفتهmod_vvisit_counter
857هفته گذشتهmod_vvisit_counter
2619این ماهmod_vvisit_counter
5621ماه گذشتهmod_vvisit_counter
465392کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 37 مهمان حاضر
آی پی شما :: 3.94.202.172
 , 
امروز : 02 اسفند 1398
 
بازدید ریاست سازمان از حوزه بندی چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
یکشنبه, 27 تیر 1395 ساعت 09:20

حوزه بندی سرشماری نفوس و مسکن سال 1395 در مراحل انتهایی خود به سر می برد. این مرحله از آماده سازی مراحل سرشماری بسیار مهم بوده و مبنای اجرای سرشماری ها می باشد. حوزه بندی به معنای تایین محدوده و زمان کار ماموران سرشماری می باشد که بر اساس آن در طول زمان مشخص و منطقه معلوم به لحاظ شهری و روستایی تایین می گردد.

لذا به لحاظ اهمیت موضوع آقای دکتر رودری ریاست محترم سازمان مدیریت و برنامه ریزی از روند اجرای حوزه بندی سرشماری نفوس و مسکن سال 1395 بازدید به عمل آوردند.

در این بازدید آقای محمدی سلیمانی معاون آمار و اطلاعات و آقای بنی اسدی مسئول گروه نقشه توضیحات مبسوطی به ایشان ارائه نمودند.

حوزه بندی سرشماری نفوس و مسکن توسط هشت نفر به مدت حدودا چهل روز انجام و نتایج آن به مرکز آمار ایران جهت انجام مراحل بعدی ارسال می گردد.

 
   

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به معاونت آمار و  اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان می باشد.