آمار و برنامه ریزی:
آمار، اصول و روش جمع‏ آوری اطلاعات اولیه، مرتب و خلاصه کردن و نمایش دادن آنها، و بالاخره تجزیه و تحلیل اطلاعات اولیه و استخراج نتایج را به عهده دارد. برنامه نیز راه و روش معیّن برای آینده است. در حقیقت برنامه ریزی، کوششی سازمان یافته و آگاهانه برای هماهنگی، جمع ‏بندی و تلفیق مطلوب و بهینه همه امکانات فیزیکی، مادی و نیروی انسانی برای رسیدن به هدف یا اهداف مورد نظر در زمان مشخص است. بنابراین، می‏توان گفت آمار مقدمه‏ ای برای برنامه‏ ریزی است و این دو علم از یکدیگر جدا نیستند

مقام معظم رهبری:
توصیه می‌کنم به سؤالات آمارگیران پاسخ‌های صحیح و دقیق بدهند تا دولت با اتکاء به آن بتواند برنامه‌ریزی بهتری انجام دهد و اولویت‌ها را در حل مسائل مختلف کشور رعایت کند. پایه‌ی برنامه‌ریزی‌های‌کشور،آمار است که با سرشماری به‌دست‌می‌آید. هر چه سرشماری دقیق‌تر و صحیح‌تر باشد،‌برنامه ها صحیح تر و درست‌تر خواهد بود.

 

آمار و برنامه ریزی

اوقات شرعیآمار بازدید کنندگان

337امروزmod_vvisit_counter
117دیروزmod_vvisit_counter
923این هفتهmod_vvisit_counter
857هفته گذشتهmod_vvisit_counter
2709این ماهmod_vvisit_counter
5621ماه گذشتهmod_vvisit_counter
465482کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 61 مهمان حاضر
آی پی شما :: 3.94.202.172
 , 
امروز : 02 اسفند 1398
 
انتشار سالنامه آماري سال 1393 چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
یکشنبه, 19 اردیبهشت 1395 ساعت 04:18

سالنامه آماري سال 1393 استان كرمان منتشر شد

سالنامه آماري سال 1393 استان كرمان كه حاوي مجموعه اي از آخرين اطلاعات آماري استان در زمينه هاي اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي مي باشد، منتشر گردید.

لازم به ذكر است كه اين اطلاعات هرساله به صورت الكترونيكي از طريق سايت  Salnameh.sci.org.ir جمع آوري مي گردد و در قالب 350 جدول و بالغ بر 2500 قلم آماري در اختيار پژوهشگران، برنامه ريزان، تصميم گيران و ساير متقاضيان قرار مي گيرد.


 
   

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به معاونت آمار و  اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان می باشد.