آمار و برنامه ریزی:
آمار، اصول و روش جمع‏ آوری اطلاعات اولیه، مرتب و خلاصه کردن و نمایش دادن آنها، و بالاخره تجزیه و تحلیل اطلاعات اولیه و استخراج نتایج را به عهده دارد. برنامه نیز راه و روش معیّن برای آینده است. در حقیقت برنامه ریزی، کوششی سازمان یافته و آگاهانه برای هماهنگی، جمع ‏بندی و تلفیق مطلوب و بهینه همه امکانات فیزیکی، مادی و نیروی انسانی برای رسیدن به هدف یا اهداف مورد نظر در زمان مشخص است. بنابراین، می‏توان گفت آمار مقدمه‏ ای برای برنامه‏ ریزی است و این دو علم از یکدیگر جدا نیستند

مقام معظم رهبری:
توصیه می‌کنم به سؤالات آمارگیران پاسخ‌های صحیح و دقیق بدهند تا دولت با اتکاء به آن بتواند برنامه‌ریزی بهتری انجام دهد و اولویت‌ها را در حل مسائل مختلف کشور رعایت کند. پایه‌ی برنامه‌ریزی‌های‌کشور،آمار است که با سرشماری به‌دست‌می‌آید. هر چه سرشماری دقیق‌تر و صحیح‌تر باشد،‌برنامه ها صحیح تر و درست‌تر خواهد بود.

 

آمار و برنامه ریزی

اوقات شرعیآمار بازدید کنندگان

187امروزmod_vvisit_counter
101دیروزmod_vvisit_counter
288این هفتهmod_vvisit_counter
1352هفته گذشتهmod_vvisit_counter
2840این ماهmod_vvisit_counter
4951ماه گذشتهmod_vvisit_counter
390462کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 31 مهمان حاضر
آی پی شما :: 54.159.44.54
 , 
امروز : 28 آبان 1397
 
اجرای طرح فهرست برداری چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
سه شنبه, 13 بهمن 1394 ساعت 09:04

طرح فهرست برداری نمونه پایه ی آمارگیری خانوارهای استان در سال 1394

با توجه به ماهیت آمارگیری های خانواری مستمر در بسیاری از موارد لازم است از نمونه های پایه استفاده شود به همین منظور طرح فهرست برداری نمونه ی پایه ی آمارگیری های خانواری برای چهارمین سال متوالی در شهرستان های استان همزمان با اجرای طرح نیروی کار از تاریخ 94/11/17 انجام خواهد شد. لازم به ذکر است از نتایج این طرح برای انتخاب خانوار های نمونه ی طرح های آمارگیری نیروی کار و هزینه درآمد خانوار در مناطق شهری استفاده می شود.

 
   

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به معاونت آمار و  اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان می باشد.