آمار و برنامه ریزی:
آمار، اصول و روش جمع‏ آوری اطلاعات اولیه، مرتب و خلاصه کردن و نمایش دادن آنها، و بالاخره تجزیه و تحلیل اطلاعات اولیه و استخراج نتایج را به عهده دارد. برنامه نیز راه و روش معیّن برای آینده است. در حقیقت برنامه ریزی، کوششی سازمان یافته و آگاهانه برای هماهنگی، جمع ‏بندی و تلفیق مطلوب و بهینه همه امکانات فیزیکی، مادی و نیروی انسانی برای رسیدن به هدف یا اهداف مورد نظر در زمان مشخص است. بنابراین، می‏توان گفت آمار مقدمه‏ ای برای برنامه‏ ریزی است و این دو علم از یکدیگر جدا نیستند

مقام معظم رهبری:
توصیه می‌کنم به سؤالات آمارگیران پاسخ‌های صحیح و دقیق بدهند تا دولت با اتکاء به آن بتواند برنامه‌ریزی بهتری انجام دهد و اولویت‌ها را در حل مسائل مختلف کشور رعایت کند. پایه‌ی برنامه‌ریزی‌های‌کشور،آمار است که با سرشماری به‌دست‌می‌آید. هر چه سرشماری دقیق‌تر و صحیح‌تر باشد،‌برنامه ها صحیح تر و درست‌تر خواهد بود.

 

آمار و برنامه ریزی

اوقات شرعیآمار بازدید کنندگان

40امروزmod_vvisit_counter
154دیروزmod_vvisit_counter
783این هفتهmod_vvisit_counter
1055هفته گذشتهmod_vvisit_counter
2311این ماهmod_vvisit_counter
2863ماه گذشتهmod_vvisit_counter
408268کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 29 مهمان حاضر
آی پی شما :: 52.55.186.225
 , 
امروز : 30 فروردین 1398
 
کسب رتبه چهارم کشوری چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
چهارشنبه, 16 دی 1394 ساعت 10:05

کسب رتبه چهارم کشوری معاونت آمار و اطلاعات

بر اساس ارزیابی های انجام شده توسط دفتر استانداردها و نظارت بر طرح های آماری مرکز آمار ایران، در خصوص فعالیت های آماری در سال 1393، رتبه معاونت آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان در کشور چهارم اعلام گردیده است. با تلاش های مدیریت و همکاران معاونت آمار و اطلاعات وضعیت مطلوبی جهت کسب این رتبه بوجود آمده و تلاش میشود ضمن حفظ کیفیت فعالیت های انجام شده در جهت ارتقا و پیشرفت امور گام های موثری برداشته شود.

لازم به ذکر است این ارزیابی بر اساس شاخص های رعایت برنامه زمانبندی، حضور در سمینار های آموزشی، تعامل با مرکز، تهیه نقشه های آماری و حساب های منطقه ای در بین 31 استان کشور صورت پذیرفته است.

 

 
   

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به معاونت آمار و  اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان می باشد.