آمار و برنامه ریزی:
آمار، اصول و روش جمع‏ آوری اطلاعات اولیه، مرتب و خلاصه کردن و نمایش دادن آنها، و بالاخره تجزیه و تحلیل اطلاعات اولیه و استخراج نتایج را به عهده دارد. برنامه نیز راه و روش معیّن برای آینده است. در حقیقت برنامه ریزی، کوششی سازمان یافته و آگاهانه برای هماهنگی، جمع ‏بندی و تلفیق مطلوب و بهینه همه امکانات فیزیکی، مادی و نیروی انسانی برای رسیدن به هدف یا اهداف مورد نظر در زمان مشخص است. بنابراین، می‏توان گفت آمار مقدمه‏ ای برای برنامه‏ ریزی است و این دو علم از یکدیگر جدا نیستند

مقام معظم رهبری:
توصیه می‌کنم به سؤالات آمارگیران پاسخ‌های صحیح و دقیق بدهند تا دولت با اتکاء به آن بتواند برنامه‌ریزی بهتری انجام دهد و اولویت‌ها را در حل مسائل مختلف کشور رعایت کند. پایه‌ی برنامه‌ریزی‌های‌کشور،آمار است که با سرشماری به‌دست‌می‌آید. هر چه سرشماری دقیق‌تر و صحیح‌تر باشد،‌برنامه ها صحیح تر و درست‌تر خواهد بود.

 

آمار و برنامه ریزی

اوقات شرعیآمار بازدید کنندگان

402امروزmod_vvisit_counter
117دیروزmod_vvisit_counter
988این هفتهmod_vvisit_counter
857هفته گذشتهmod_vvisit_counter
2774این ماهmod_vvisit_counter
5621ماه گذشتهmod_vvisit_counter
465547کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 108 مهمان حاضر
آی پی شما :: 3.94.202.172
 , 
امروز : 02 اسفند 1398
 
عملیان بهنگام سازی چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
سه شنبه, 15 دی 1394 ساعت 06:20

عملیات بهنگام سازی نقشه ای آماری

به منظور تهیه مقدمات سرشماری نفوس و مسکن 1395 گروه نقشه و اطلاعات مکانی این معاونت فعالیت بروز رسانی نقشه های 23 شهر استان (نقاط شهری مراکز شهرستان ها) را در دستور کار خود دارد . این فعالیت از 15/9/1394 آغاز و تا پایان اسفندماه سال جاری ادامه دارد. فعالیت بهنگام رسانی شامل عملیات میدانی، عملیات دفتری آماده سازی فایل های اتوکد و GIS  می شود. در این ارتباط از مجموع 23 شهر تاکنون عملیات میدانی شهر های انار و بردسیر به پایان رسیده و عملیات دفتری این دو شهر به منظور انجام تغییرات بر روی فایل های اتوکد و GIS در دست اقدام می باشد. از ابتدای خرداد ماه سال 1395 عملیات حوزه بندی سرشماری بر روی این فایل ها انجام خواهد شد.

 
   

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به معاونت آمار و  اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان می باشد.