آمار و برنامه ریزی:
آمار، اصول و روش جمع‏ آوری اطلاعات اولیه، مرتب و خلاصه کردن و نمایش دادن آنها، و بالاخره تجزیه و تحلیل اطلاعات اولیه و استخراج نتایج را به عهده دارد. برنامه نیز راه و روش معیّن برای آینده است. در حقیقت برنامه ریزی، کوششی سازمان یافته و آگاهانه برای هماهنگی، جمع ‏بندی و تلفیق مطلوب و بهینه همه امکانات فیزیکی، مادی و نیروی انسانی برای رسیدن به هدف یا اهداف مورد نظر در زمان مشخص است. بنابراین، می‏توان گفت آمار مقدمه‏ ای برای برنامه‏ ریزی است و این دو علم از یکدیگر جدا نیستند

مقام معظم رهبری:
توصیه می‌کنم به سؤالات آمارگیران پاسخ‌های صحیح و دقیق بدهند تا دولت با اتکاء به آن بتواند برنامه‌ریزی بهتری انجام دهد و اولویت‌ها را در حل مسائل مختلف کشور رعایت کند. پایه‌ی برنامه‌ریزی‌های‌کشور،آمار است که با سرشماری به‌دست‌می‌آید. هر چه سرشماری دقیق‌تر و صحیح‌تر باشد،‌برنامه ها صحیح تر و درست‌تر خواهد بود.

 

آمار و برنامه ریزی

اوقات شرعیآمار بازدید کنندگان

324امروزmod_vvisit_counter
117دیروزmod_vvisit_counter
910این هفتهmod_vvisit_counter
857هفته گذشتهmod_vvisit_counter
2696این ماهmod_vvisit_counter
5621ماه گذشتهmod_vvisit_counter
465469کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 52 مهمان حاضر
آی پی شما :: 3.94.202.172
 , 
امروز : 02 اسفند 1398
 
جلسه معاونت آمار با ریاست سازمان چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
پنجشنبه, 26 آذر 1394 ساعت 07:57

جلسه هماهنگی معاونت آمار و اطلاعات با ریاست سازمان

در روز سه شنبه مورخ 21/9/94 همکاران حوزه معاونت آمار و اطلاعات در فضایی صمیمی با جناب آقای دکتر رودری ریاست محترم سازمان جلسه مشترکی برگزار گردید. در این جلسه ابتدا آقای دکتر رودری با بیان اینکه این جلسه جهت تعیین برنامه کاری آینده معاونت و چالش ها و موانع پیش رو در راستای ارتقاء کارایی سازمان تشکیل گردیده از کارشناسان خواستند ضمن ارائه گزارش کار، مهمترین مشکلات و پیشنهادات در حوزه کاری خود را ارائه نمایند، در ادامه آقای محمدی سلیمانی معاون محترم آمار و اطلاعات ضمن ارائه گزارش مختصری از اهم فعالیت های معاونت خواستار ارائه نقطه نظرات همکاران جهت تعالی و رفع مشکلات معاونت شدند. در ادامه جلسه کارشناسان معاونت ضمن تشکر از مجموعه اقدامات ریاست محترم سازمان با ارائه نقطه نظرات خود مهمترین مسائل و مشکلات معاونت آمار را مطرح نمودند که اهم موارد مطرح شده به شرح ذیل می باشد:

-       لزوم توجه در انتخاب معاونین فنی مناسب جهت سرشماری نفوس و مسکن 1395

-       لزوم آموزش و آگاهی بخشی به مدیران اجرای سرشماری نفوس و مسکن

-       عدم همکاری برخی شرکت ها و موسسات با ماموران آمارگیر

-       حجم زیاد دستگاه های استان با توجه به تفکیک بودن شمال و جنوب

در ادامه جلسه جناب آقای دکتر رودری ریاست محترم سازمان با بیان توضیحاتی در خصوص اهمیت فعالیت در سازمان مدیریت و برنامه ریزی و مسئولیت سنگین کارشناسان این سازمان خواستار مشارکت جدی همکاران و نیز تهیه کتابچه های مدیریتی که نیاز های آماری مورد نیاز مدیران را رفع نماید شدند. در انتها آقای دکتر رودری سازمان را یک خانواده واحد دانسته و همه همکاران را به یکدلی و همکاری در امور دعوت نموده و جهت انجام بهتر کارها توصیه هایی به همکاران کردند.

 

 
   

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به معاونت آمار و  اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان می باشد.