آمار و برنامه ریزی:
آمار، اصول و روش جمع‏ آوری اطلاعات اولیه، مرتب و خلاصه کردن و نمایش دادن آنها، و بالاخره تجزیه و تحلیل اطلاعات اولیه و استخراج نتایج را به عهده دارد. برنامه نیز راه و روش معیّن برای آینده است. در حقیقت برنامه ریزی، کوششی سازمان یافته و آگاهانه برای هماهنگی، جمع ‏بندی و تلفیق مطلوب و بهینه همه امکانات فیزیکی، مادی و نیروی انسانی برای رسیدن به هدف یا اهداف مورد نظر در زمان مشخص است. بنابراین، می‏توان گفت آمار مقدمه‏ ای برای برنامه‏ ریزی است و این دو علم از یکدیگر جدا نیستند

مقام معظم رهبری:
توصیه می‌کنم به سؤالات آمارگیران پاسخ‌های صحیح و دقیق بدهند تا دولت با اتکاء به آن بتواند برنامه‌ریزی بهتری انجام دهد و اولویت‌ها را در حل مسائل مختلف کشور رعایت کند. پایه‌ی برنامه‌ریزی‌های‌کشور،آمار است که با سرشماری به‌دست‌می‌آید. هر چه سرشماری دقیق‌تر و صحیح‌تر باشد،‌برنامه ها صحیح تر و درست‌تر خواهد بود.

 

آمار و برنامه ریزی

اوقات شرعیآمار بازدید کنندگان

303امروزmod_vvisit_counter
117دیروزmod_vvisit_counter
889این هفتهmod_vvisit_counter
857هفته گذشتهmod_vvisit_counter
2675این ماهmod_vvisit_counter
5621ماه گذشتهmod_vvisit_counter
465448کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 43 مهمان حاضر
آی پی شما :: 3.94.202.172
 , 
امروز : 02 اسفند 1398
 
آزمایش سرشماری نفوس چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
چهارشنبه, 29 مهر 1394 ساعت 06:23

اجرای آزمايش سرشماري عمومي نفوس و مسكن 1394 ا

آزمايش سرشماري عمومي نفوس و مسكن1394 از 4 آبان ماه اجرا خواهد شد. اين آزمايش در همه استان‌ها به صورت محدود و به دو شيوه اينترنتي یا خوداظهاری که  21 مهرماه خانوارها با مراجعه به سامانه  www.sarshomari94.ir اطلاعات خود را وارد سامانه می نمایند و همچنين از طريق مراجعه حضوري مامور سرشماری و با استفاده از تبلت و در سه حوزه شهری در شهر کرمان اجرا خواهد شد. هدف اصلی آزمایش سرشماری كاهش خطا و شناخت مشكلات احتمالي در سرشماري اصلي و پیدا کردن نقاط ضعف و شناخت مشكلات اجرايي و فني و رفع نواقص احتمالي موجود در سرشماری اصلي است. در آزمایش سرشماری معمولاً مناطق محدودی در کشور انتخاب می‏شود تا با اجرای سرشماری در فضای کاملاً واقعی و عینی بتوان به مشکلات اجرایی و فنی پی برد و نواقص موجود را برطرف کرد. در شيوه اينترنتي، سرپرست يا مطلع‌ترين عضو خانوار با مراجعه به اينترنت فرم سرشماري را بايد تكميل كند. تكميل فرم‌هاي سرشماري از طريق اينترنت و بدون مراجعه مامور سرشماري، گامي بزرگ در راه كاهش هزينه‌هاي كشور است. چرا كه نيازي به مراجعه مامور سرشماري به خانوار نيست وخانوارها خود اقدام به پر كردن فرم‌ها مي‌نمايند. مركز آمار ايران نيز به منظور قدرداني از همكاري كساني كه اطلاعات خانوار خود را به صورت اينترنتي در سامانه سرشماري ثبت مي‌كنند، جوايز ارزنده اي در نظر گرفته است كه به قيد قرعه اهدا خواهد شد. مراجعه حضوري نيز به اين معني است كه ماموران سرشماري به جاي استفاده از فرم‌هاي كاغذي، با استفاده از تبلت به خانوارها مراجعه و به جمع‌آوري اطلاعات خواهند پرداخت. استفاده از تبلت به جاي فرم‌هاي كاغذي و همچنين سرشماري اينترنتي براي اولين بار در سرشماري عمومي نفوس و مسكن استفاده مي‌شود. گفتني است سرشماري عمومي نفوس و مسكن 1395، هشتمين سرشماري نفوس و مسكن كشور است كه سال آينده در كشور اجرا خواهد شد و اجراي آزمايشي آن امسال اجرا مي شود.

 
   

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به معاونت آمار و  اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان می باشد.