آمار و برنامه ریزی:
آمار، اصول و روش جمع‏ آوری اطلاعات اولیه، مرتب و خلاصه کردن و نمایش دادن آنها، و بالاخره تجزیه و تحلیل اطلاعات اولیه و استخراج نتایج را به عهده دارد. برنامه نیز راه و روش معیّن برای آینده است. در حقیقت برنامه ریزی، کوششی سازمان یافته و آگاهانه برای هماهنگی، جمع ‏بندی و تلفیق مطلوب و بهینه همه امکانات فیزیکی، مادی و نیروی انسانی برای رسیدن به هدف یا اهداف مورد نظر در زمان مشخص است. بنابراین، می‏توان گفت آمار مقدمه‏ ای برای برنامه‏ ریزی است و این دو علم از یکدیگر جدا نیستند

مقام معظم رهبری:
توصیه می‌کنم به سؤالات آمارگیران پاسخ‌های صحیح و دقیق بدهند تا دولت با اتکاء به آن بتواند برنامه‌ریزی بهتری انجام دهد و اولویت‌ها را در حل مسائل مختلف کشور رعایت کند. پایه‌ی برنامه‌ریزی‌های‌کشور،آمار است که با سرشماری به‌دست‌می‌آید. هر چه سرشماری دقیق‌تر و صحیح‌تر باشد،‌برنامه ها صحیح تر و درست‌تر خواهد بود.

 

آمار و برنامه ریزی

اوقات شرعیآمار بازدید کنندگان

236امروزmod_vvisit_counter
117دیروزmod_vvisit_counter
822این هفتهmod_vvisit_counter
857هفته گذشتهmod_vvisit_counter
2608این ماهmod_vvisit_counter
5621ماه گذشتهmod_vvisit_counter
465381کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 35 مهمان حاضر
آی پی شما :: 3.94.202.172
 , 
امروز : 02 اسفند 1398
 
اجرای طرح خدمات و سلامت چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
دوشنبه, 09 شهریور 1394 ساعت 06:49

طرح آمارگیری از شاخص های جمعیت و سلامت در سال 1394 همزمان با سراسر کشور در استان در حال اجرا می باشد.

آمارگیری جمعیت و سلامت (DHS) در ایران برای نخستین بار در سال 1379 با استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل علمی و اجرایی کشورمان اجرا شد و اطلاعات آن در سیاست گذاری های مختلفی مورد استفاده قرار گرفت. در شرایط فعلی ضرورت انجام این طرح بزرگ ملی از سوی بسیاری از صاحب نظران مورد تایید قرار گرفته است زیرا در شرایط خاص کنونی کشور از جمله شروع برنامه توسعه فرهنگی و اقتصادی 5 ساله ششم و همچنین اجرای طرح تحول سلامت و توجه ویژه به طراحی مداخلاتی برای کاهش بی عدالتی در سلامت، اهمیت اجرای این آمارگیری و تولید اطلاعات با کیفیت بر اساس آن را دو چندان می کند.

در این آمارگیری از 4 نوع پرسشنامه استفاده می شود:

1- پرسشنامه خانوار

2- پرسشنامه زنان 15 ساله و بیشتر

3- پرسشنامه مردان 15 ساله و بیشتر

4- پرسشنامه کودکان زیر 5 سال

این طرح توسط پژوهشکده مرکزآمار ایران و شرکت هلکار و معاونت آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی در استان کرمان با 1190 نمونه و توسط 23 نفر رده های مختلف اجرا می گردد. مدت اجرای طرح 21 روز پیش بینی شده است.

 
   

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به معاونت آمار و  اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان می باشد.