آمار و برنامه ریزی:
آمار، اصول و روش جمع‏ آوری اطلاعات اولیه، مرتب و خلاصه کردن و نمایش دادن آنها، و بالاخره تجزیه و تحلیل اطلاعات اولیه و استخراج نتایج را به عهده دارد. برنامه نیز راه و روش معیّن برای آینده است. در حقیقت برنامه ریزی، کوششی سازمان یافته و آگاهانه برای هماهنگی، جمع ‏بندی و تلفیق مطلوب و بهینه همه امکانات فیزیکی، مادی و نیروی انسانی برای رسیدن به هدف یا اهداف مورد نظر در زمان مشخص است. بنابراین، می‏توان گفت آمار مقدمه‏ ای برای برنامه‏ ریزی است و این دو علم از یکدیگر جدا نیستند

مقام معظم رهبری:
توصیه می‌کنم به سؤالات آمارگیران پاسخ‌های صحیح و دقیق بدهند تا دولت با اتکاء به آن بتواند برنامه‌ریزی بهتری انجام دهد و اولویت‌ها را در حل مسائل مختلف کشور رعایت کند. پایه‌ی برنامه‌ریزی‌های‌کشور،آمار است که با سرشماری به‌دست‌می‌آید. هر چه سرشماری دقیق‌تر و صحیح‌تر باشد،‌برنامه ها صحیح تر و درست‌تر خواهد بود.

 

آمار و برنامه ریزی

اوقات شرعیآمار بازدید کنندگان

285امروزmod_vvisit_counter
117دیروزmod_vvisit_counter
871این هفتهmod_vvisit_counter
857هفته گذشتهmod_vvisit_counter
2657این ماهmod_vvisit_counter
5621ماه گذشتهmod_vvisit_counter
465430کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 43 مهمان حاضر
آی پی شما :: 3.94.202.172
 , 
امروز : 02 اسفند 1398
 
اجرای طرح مرغداریهای صنعتی چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
پنجشنبه, 15 مرداد 1394 ساعت 04:24

اجرای طرح آمارگیری از مرغداری های صنعتی کل کشور در مرداد و شهریورماه سال جاری

پرورش مرغ به شکل صنعتی در ایران در سال 1333 با وارد کردن جوجه مرغ­های یکروزه یا تخم مرغ­های نطفه دار از نژادهای اصلاح شده خارجی آغاز شد و و توسعه­ی آن در این مدت به حدی بوده که امروز توانسته است بخش قابل توجهی از پروتئین حیوانی کشور را فراهم کند. در این صنعت شش فعالیت اصلی پرورش مرغ لاین، پرورش مرغ اجداد، پرورش مرغ مادر ، تولید جوجه یکروزه، پرورش مرغ گوشتی و یک فعالیت جنبی پرورش پولت وجود دارد. در سال های اخیر مرکز آمار ایران با تهیه و اجرای طرح های آماری مستقل ، توانسته است اطلاعات آماری ذیقیمتی از هریک از رشته فعالیت فوق را برای استفاده برنامه ریزان و محققان فراهم آورد.

طرح حاضر با استفاده از اطلاعات چارچوبی بدست آمده از طرح تمام شماری مرغداری های صنعتی کشور در سال 1391 آماده شده است.

در این طرح که از تاریخ هفدهم مردادماه لغایت نهم شهریورماه به مدت بیست روز در استان و همزمان با کل کشور به اجراء درخواهد آمد. به تمام مرغداری های پرورش مرغ تخم گذار و همچنین به تعدادی از مرغداری های پرورش مرغ گوشتی مراجعه خواهد شد و اطلاعاتی نظیر دوره­های پرورش مرغ­گوشتی­،­گله­های مرغ­تخم گذار­،انواع دریافتی،­هزینه های سوخت ، آب ، برق، انواع خوراک، دارو و .... در پرسشنامه هایی که طراحی شده است جمع آوری خواهد شد.

 

معاونت آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان

 
   

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به معاونت آمار و  اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان می باشد.