آمار و برنامه ریزی:
آمار، اصول و روش جمع‏ آوری اطلاعات اولیه، مرتب و خلاصه کردن و نمایش دادن آنها، و بالاخره تجزیه و تحلیل اطلاعات اولیه و استخراج نتایج را به عهده دارد. برنامه نیز راه و روش معیّن برای آینده است. در حقیقت برنامه ریزی، کوششی سازمان یافته و آگاهانه برای هماهنگی، جمع ‏بندی و تلفیق مطلوب و بهینه همه امکانات فیزیکی، مادی و نیروی انسانی برای رسیدن به هدف یا اهداف مورد نظر در زمان مشخص است. بنابراین، می‏توان گفت آمار مقدمه‏ ای برای برنامه‏ ریزی است و این دو علم از یکدیگر جدا نیستند

مقام معظم رهبری:
توصیه می‌کنم به سؤالات آمارگیران پاسخ‌های صحیح و دقیق بدهند تا دولت با اتکاء به آن بتواند برنامه‌ریزی بهتری انجام دهد و اولویت‌ها را در حل مسائل مختلف کشور رعایت کند. پایه‌ی برنامه‌ریزی‌های‌کشور،آمار است که با سرشماری به‌دست‌می‌آید. هر چه سرشماری دقیق‌تر و صحیح‌تر باشد،‌برنامه ها صحیح تر و درست‌تر خواهد بود.

 

آمار و برنامه ریزی

اوقات شرعیآمار بازدید کنندگان

393امروزmod_vvisit_counter
117دیروزmod_vvisit_counter
979این هفتهmod_vvisit_counter
857هفته گذشتهmod_vvisit_counter
2765این ماهmod_vvisit_counter
5621ماه گذشتهmod_vvisit_counter
465538کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 101 مهمان حاضر
آی پی شما :: 3.94.202.172
 , 
امروز : 02 اسفند 1398
 
بازدید از طرح باغداری چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
چهارشنبه, 06 خرداد 1394 ساعت 04:39

در تاریخ 94/3/5 آقای محمدی سلیمانی مدیر کل محترم دفتر آمار و اطلاعات و GIS، به همراه خانم رضوی کارشناس مسئول طرح باغداری از روند اجرای عملیات میدانی این طرح در شهرستان سیرجان بازدید به عمل آوردند.

در این بازدید ایشان از نزدیک نحوه پرکردن پرسشنامه های مربوط به طرح و نحوه پرسش و پاسخ مامورین را مشاهده و نکاتی را در خصوص بهبود روند اجرا متذکر شدند.

طرح باغداری در شهرستان سیرجان 349 نمونه داشته و تمامی آنها در نقاط روستایی قرار دارند. پرسشنامه این طرح در دو صفحه و شامل یکسری سوالات می باشد که تلفیقی از سوالات سرشماری کشاورزی سال 93 و نفوس و مسکن سال 90 است.

 

 
   

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به معاونت آمار و  اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان می باشد.