آمار و برنامه ریزی:
آمار، اصول و روش جمع‏ آوری اطلاعات اولیه، مرتب و خلاصه کردن و نمایش دادن آنها، و بالاخره تجزیه و تحلیل اطلاعات اولیه و استخراج نتایج را به عهده دارد. برنامه نیز راه و روش معیّن برای آینده است. در حقیقت برنامه ریزی، کوششی سازمان یافته و آگاهانه برای هماهنگی، جمع ‏بندی و تلفیق مطلوب و بهینه همه امکانات فیزیکی، مادی و نیروی انسانی برای رسیدن به هدف یا اهداف مورد نظر در زمان مشخص است. بنابراین، می‏توان گفت آمار مقدمه‏ ای برای برنامه‏ ریزی است و این دو علم از یکدیگر جدا نیستند

مقام معظم رهبری:
توصیه می‌کنم به سؤالات آمارگیران پاسخ‌های صحیح و دقیق بدهند تا دولت با اتکاء به آن بتواند برنامه‌ریزی بهتری انجام دهد و اولویت‌ها را در حل مسائل مختلف کشور رعایت کند. پایه‌ی برنامه‌ریزی‌های‌کشور،آمار است که با سرشماری به‌دست‌می‌آید. هر چه سرشماری دقیق‌تر و صحیح‌تر باشد،‌برنامه ها صحیح تر و درست‌تر خواهد بود.

 

آمار و برنامه ریزی

اوقات شرعیآمار بازدید کنندگان

197امروزmod_vvisit_counter
117دیروزmod_vvisit_counter
783این هفتهmod_vvisit_counter
857هفته گذشتهmod_vvisit_counter
2569این ماهmod_vvisit_counter
5621ماه گذشتهmod_vvisit_counter
465342کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 22 مهمان حاضر
آی پی شما :: 3.94.202.172
 , 
امروز : 02 اسفند 1398
 
طرح آمارگیری باغداری چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
دوشنبه, 21 اردیبهشت 1394 ساعت 06:17

طرح آمارگیری باغداری 1394 یک طرح نمونه گیری است که طی آن اطلاعات مربوط به فعالیت باغداری تعدادی از خانوارها، بهره برداران غیر ساکن و شرکت های رسمی و موسسه ای عمومی دارای فعالیت باغداری کشور با استفاده از روش های نمونه گیری انتخاب شده اند جمع آوری می شود .

این طرح با استفاده از چارچوب به دست آمده از سرشماری عمومی کشاورزی 1393 تهیه شده است . آمارگیری نمونه ای روشی است که باصرف نیروی انسانی و هزینه های به مراتب کمتر از سرشماری امکان دستیابی به اطلاعات مربوط به کل جامعه را فراهم می سازد.

در این طرح اطلاعات گسترده ای از بهره برداران دارای فعالیت باغداری ، مانند مساحت باغ و قلمستان به تفکیک ساده و مخلوط ، تعداد درخت بارور و نهال و تولید محصولات دائمی ، هزینه ها ، ارزش سرمایه گذاری و خصوصیات جمعیتی اعضای خانوار بهره برداری ساکن گردآوری می شود.

درهمین راستا طرح آمارگیری نمونه ای باغداری 1394 در استان کرمان نیز همزمان با کشور با بیشترین حجم نمونه و مساحت باغ و قلمستان وبه تعداد 2954 بهره برداری در سراسر استان شامل نمونه های روستایی و شهری انجام می شود . مرحله اول آموزش آن به مدت 2 روز در استان تهران و مرحله دوم آن از تاریخ 22/2/94 به مدت 3 روز برگزار می گردد .

پس از آن مرحله آمارگیری از تاریخ 27/2/94 به مدت یک ماه با 20 نفر نیروی آمارگیر ، 5 نفر مسئول گروه و 5 نفر بازبین اجرا می گردد.در نهایت مرحله ورود اطلاعات و استخراج داده ها ، انجام که نتایج آن از طریق مرکز آمار منتشر می شود.

 
   

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به معاونت آمار و  اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان می باشد.