آمار و برنامه ریزی:
آمار، اصول و روش جمع‏ آوری اطلاعات اولیه، مرتب و خلاصه کردن و نمایش دادن آنها، و بالاخره تجزیه و تحلیل اطلاعات اولیه و استخراج نتایج را به عهده دارد. برنامه نیز راه و روش معیّن برای آینده است. در حقیقت برنامه ریزی، کوششی سازمان یافته و آگاهانه برای هماهنگی، جمع ‏بندی و تلفیق مطلوب و بهینه همه امکانات فیزیکی، مادی و نیروی انسانی برای رسیدن به هدف یا اهداف مورد نظر در زمان مشخص است. بنابراین، می‏توان گفت آمار مقدمه‏ ای برای برنامه‏ ریزی است و این دو علم از یکدیگر جدا نیستند

مقام معظم رهبری:
توصیه می‌کنم به سؤالات آمارگیران پاسخ‌های صحیح و دقیق بدهند تا دولت با اتکاء به آن بتواند برنامه‌ریزی بهتری انجام دهد و اولویت‌ها را در حل مسائل مختلف کشور رعایت کند. پایه‌ی برنامه‌ریزی‌های‌کشور،آمار است که با سرشماری به‌دست‌می‌آید. هر چه سرشماری دقیق‌تر و صحیح‌تر باشد،‌برنامه ها صحیح تر و درست‌تر خواهد بود.

 

آمار و برنامه ریزی

اوقات شرعیآمار بازدید کنندگان

371امروزmod_vvisit_counter
117دیروزmod_vvisit_counter
957این هفتهmod_vvisit_counter
857هفته گذشتهmod_vvisit_counter
2743این ماهmod_vvisit_counter
5621ماه گذشتهmod_vvisit_counter
465516کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 86 مهمان حاضر
آی پی شما :: 3.94.202.172
 , 
امروز : 02 اسفند 1398
 
دره راگه دشت رفسنجان چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
سه شنبه, 15 اردیبهشت 1394 ساعت 04:53

در تاریخ 94/2/14 پس از جلسه ستاد توسعه شهرستان رفسنجان در محل فرمانداری فرصتی فراهم گردید که به اتفاق جناب آقای ملانوری معاون محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان و جناب آقای محمدی سلیمانی مدیر کل دفتر آمار و اطلاعات و GIS و معاون محترم فرماندار آقای اسماعیلی و آقای صادق زاده مدیر سایت ژئوپارک دره راگه از منطقه راگه که در 15 کیلومتری شهر رفسنجان و در مجاورت روستای ناصریه واقع شده است بازدیدی به عمل آید.

با طی نمودن حدود 8 کیلومتر از روستای ناصریه به طرف غرب و بعد از اندکی تغییر ارتفاع به دشت کاملا مسطحی با پوشش گیاهی متفاوت از دشت رفسنجان به مقصد رسیدیم و تا زمانی که به مجاورت رودخانه راگه نرسیدیم متوجه رودخانه نشدیم. به علت اینکه دو طرف رودخانه در تمام مسیر کاملا هم سطح بوده و دشت نیز مسطح می باشد امکان مشاهده رودخانه از فاصله دور فراهم نمی گردد. بنابراین با رسیدن به مجاورت رودخانه ناگهان با منظره ای کاملا بدیع و چشم نواز و بکر و طبیعی روبرو می گردید و در نگاه اول وجود چنین پدیده چشم نوازی در فاصله کمتر از 15 کیلومتری شهر رفسنجان این چنین بکر و دست نخورده باقی مانده است حس بسیار مطلوبی در بازدیدکنندگان بوجود می آید. این رود که عمق آن به گفته آقای صادق زاده در حدود 60 الی 70 متر می باشد و عرض آن در مناطق بالادست رودخانه در برخی مناطق به کمتر از یک متر و در پایین دست رودخانه بیشتر از 150 متر می رسد. رودخانه راگه در یک بستر کاملا شنی (رسی) واقع شده است طول مسیر رودخانه 20 کیلومتر می باشد که حدود 3 کیلومتر آن در حال حاضر قابلیت پیاده روی در بستر رود را دارا می باشد. با ورود به دره با اشکال بسیار جالب و بدیع که به صورت مخروطی از سطح تا بستر رودخانه به صورت های مختلف امتداد یافته اند مشاهده می گردد که در برخی از قسمت ها کاملا قرینه به یکدیگر بوده و در برخی مناطق که عمدتا در محل تغییر مسیر رودخانه می باشد در یک سو سطح کاملا صاف و سیقلی یا عمق 70 متری و در سوی دیگر اشکال مخروطی شکل که با ایجاد حفره های کم و بیش عمیق و کاملا عمودی مشاهده می گردد این اشکال چنان متنوع می باشد که با پیاده روی در طول مسیر کاملا با هم متفاوت بوده و چشم انداز زیبایی را فراهم می آورد. تشکیل این اشکال ناشی از فرسایش خاک و باد و در برخی مناطق فرسایش آبی است که طی هزاران سال باعث تکمیل این چرخه زیبای طبیعی شده است وجود فرسایش افقی که ناشی از تغییر جنس خاک ها در طی زمان می باشد نیز اشکال جالبی را فراهم نموده است. در مناطق بالادست منطقه از عرض بستر رودخانه کاسته شده و برخی مناطق کاملا به همدیگر اتصال داده شده که در این بخش در حال حاضر آب جربان داشته و طراوت خاصی به منطقه بخشیده است.

 

 

 

 
   

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به معاونت آمار و  اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان می باشد.