آمار و برنامه ریزی:
آمار، اصول و روش جمع‏ آوری اطلاعات اولیه، مرتب و خلاصه کردن و نمایش دادن آنها، و بالاخره تجزیه و تحلیل اطلاعات اولیه و استخراج نتایج را به عهده دارد. برنامه نیز راه و روش معیّن برای آینده است. در حقیقت برنامه ریزی، کوششی سازمان یافته و آگاهانه برای هماهنگی، جمع ‏بندی و تلفیق مطلوب و بهینه همه امکانات فیزیکی، مادی و نیروی انسانی برای رسیدن به هدف یا اهداف مورد نظر در زمان مشخص است. بنابراین، می‏توان گفت آمار مقدمه‏ ای برای برنامه‏ ریزی است و این دو علم از یکدیگر جدا نیستند

مقام معظم رهبری:
توصیه می‌کنم به سؤالات آمارگیران پاسخ‌های صحیح و دقیق بدهند تا دولت با اتکاء به آن بتواند برنامه‌ریزی بهتری انجام دهد و اولویت‌ها را در حل مسائل مختلف کشور رعایت کند. پایه‌ی برنامه‌ریزی‌های‌کشور،آمار است که با سرشماری به‌دست‌می‌آید. هر چه سرشماری دقیق‌تر و صحیح‌تر باشد،‌برنامه ها صحیح تر و درست‌تر خواهد بود.

 

آمار و برنامه ریزی

اوقات شرعیآمار بازدید کنندگان

409امروزmod_vvisit_counter
117دیروزmod_vvisit_counter
995این هفتهmod_vvisit_counter
857هفته گذشتهmod_vvisit_counter
2781این ماهmod_vvisit_counter
5621ماه گذشتهmod_vvisit_counter
465554کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 113 مهمان حاضر
آی پی شما :: 3.94.202.172
 , 
امروز : 02 اسفند 1398
 
جلسه ستاد توسعه رفسنجان چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
سه شنبه, 15 اردیبهشت 1394 ساعت 04:21

در تاریخ 94/2/14 در محل فرمانداری شهرستان رفسنجان، اولین جلسه ستاد تدوین سند توسعه این شهرستان برگزار گردید. در این جلسه جناب آقای ملانوری معاون محترم استاندار و فرماندار شهرستان به عنوان رئیس جلسه، جناب آقای محمدی سلیمانی مدیر کل محترم دفتر آمار و اطلاعات و GIS و کارشناسان این دفتر و جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی شهرستان، نخبگان و اساتید دانشگاهها و مشاورین فرماندار حضور داشتند.

جلسه با تلاوت آیاتی از قرآن کریم آغاز و جناب آقای ملانوری با عرض خیر مقدم به مدعوین هدف از برگذاری جلسه را تشریح نمودند. ایشان با بیان اهمیت موضوع و دقت نظر در تدوین سند، تمامی دستگاههای اجرایی شهرستان را به سعی و تلاش در همکاری و همیاری جهت تنظیم هر چه دقیقتر و منسجم تر این سند سفارش نمودند. سپس آقای محمدی سلیمانی نکاتی را برای بهتر شدن روند انجام این کار مهم ارائه نموده و به فرماندار و مدیران شهرستان قول همکاری کامل در خصوص تدوین سند دادند. در ادامه نیز مدعوین جلسه نقطه نظرات خود را در خصوص این امر مهم ارائه کردند.

 

 
   

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به معاونت آمار و  اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان می باشد.