آمار و برنامه ریزی:
آمار، اصول و روش جمع‏ آوری اطلاعات اولیه، مرتب و خلاصه کردن و نمایش دادن آنها، و بالاخره تجزیه و تحلیل اطلاعات اولیه و استخراج نتایج را به عهده دارد. برنامه نیز راه و روش معیّن برای آینده است. در حقیقت برنامه ریزی، کوششی سازمان یافته و آگاهانه برای هماهنگی، جمع ‏بندی و تلفیق مطلوب و بهینه همه امکانات فیزیکی، مادی و نیروی انسانی برای رسیدن به هدف یا اهداف مورد نظر در زمان مشخص است. بنابراین، می‏توان گفت آمار مقدمه‏ ای برای برنامه‏ ریزی است و این دو علم از یکدیگر جدا نیستند

مقام معظم رهبری:
توصیه می‌کنم به سؤالات آمارگیران پاسخ‌های صحیح و دقیق بدهند تا دولت با اتکاء به آن بتواند برنامه‌ریزی بهتری انجام دهد و اولویت‌ها را در حل مسائل مختلف کشور رعایت کند. پایه‌ی برنامه‌ریزی‌های‌کشور،آمار است که با سرشماری به‌دست‌می‌آید. هر چه سرشماری دقیق‌تر و صحیح‌تر باشد،‌برنامه ها صحیح تر و درست‌تر خواهد بود.

 

آمار و برنامه ریزی

اوقات شرعیآمار بازدید کنندگان

143امروزmod_vvisit_counter
117دیروزmod_vvisit_counter
729این هفتهmod_vvisit_counter
857هفته گذشتهmod_vvisit_counter
2515این ماهmod_vvisit_counter
5621ماه گذشتهmod_vvisit_counter
465288کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 9 مهمان حاضر
آی پی شما :: 3.94.202.172
 , 
امروز : 02 اسفند 1398
 
برگزاری دوره آموزشی چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
پنجشنبه, 18 دی 1393 ساعت 07:42

در تاریخ 18/10/93 در محل سالن اجتماعات معاونت برنامه ریزی استانداری دوره آموزشی روش های تعیین سطح توسعه یافتگی شهرستان های استان کرمان برگزار گردید. در این جلسه کارشناسان سالنامه دستگاه های اجرایی و همچنین کارشناسان معاونت برنامه ریزی و دفتر شهری و امور روستایی معاونت عمرانی حضور داشتند.

در ابتدای این جلسه جناب آقای محمدی سلیمانی در خصوص نشریه سالنامه آماری به کارشناسان توضیحاتی ارائه نمودند و سپس جناب آقای طاهری مدير كل محترم دفتر محاسبه شاخص برنامه‌ها و سياست‌هاي كلان مرکز آمار ایران به عنوان مدرس جلسه، دوره آموزشی در خصوص روش های تعیین سطح، را شروع نمودند. در انتهای جلسه نیز به کارشناسان دستگاههای اجرایی به منظور قدردانی از زحماتشان در جمع آوری و ارسال به موقع اطلاعات مربوط به نشریه سالنامه با اهدای لوح، تقدیر به عمل آمد.

 
   

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به معاونت آمار و  اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان می باشد.