آمار و برنامه ریزی:
آمار، اصول و روش جمع‏ آوری اطلاعات اولیه، مرتب و خلاصه کردن و نمایش دادن آنها، و بالاخره تجزیه و تحلیل اطلاعات اولیه و استخراج نتایج را به عهده دارد. برنامه نیز راه و روش معیّن برای آینده است. در حقیقت برنامه ریزی، کوششی سازمان یافته و آگاهانه برای هماهنگی، جمع ‏بندی و تلفیق مطلوب و بهینه همه امکانات فیزیکی، مادی و نیروی انسانی برای رسیدن به هدف یا اهداف مورد نظر در زمان مشخص است. بنابراین، می‏توان گفت آمار مقدمه‏ ای برای برنامه‏ ریزی است و این دو علم از یکدیگر جدا نیستند

مقام معظم رهبری:
توصیه می‌کنم به سؤالات آمارگیران پاسخ‌های صحیح و دقیق بدهند تا دولت با اتکاء به آن بتواند برنامه‌ریزی بهتری انجام دهد و اولویت‌ها را در حل مسائل مختلف کشور رعایت کند. پایه‌ی برنامه‌ریزی‌های‌کشور،آمار است که با سرشماری به‌دست‌می‌آید. هر چه سرشماری دقیق‌تر و صحیح‌تر باشد،‌برنامه ها صحیح تر و درست‌تر خواهد بود.

 

آمار و برنامه ریزی

اوقات شرعیآمار بازدید کنندگان

242امروزmod_vvisit_counter
117دیروزmod_vvisit_counter
828این هفتهmod_vvisit_counter
857هفته گذشتهmod_vvisit_counter
2614این ماهmod_vvisit_counter
5621ماه گذشتهmod_vvisit_counter
465387کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

بازدیدکنندگان: 36 مهمان حاضر
آی پی شما :: 3.94.202.172
 , 
امروز : 02 اسفند 1398
 
آغاز آمارگیری از طرح مرغداریهای صنعتی در تیرماه سال 91 چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط Administrator   
چهارشنبه, 27 اردیبهشت 1391 ساعت 09:33

 

طرح آمارگيري از مرغداري هاي صنعتي استان کرمان شامل دو رشته فعاليت پرورش مرغ گوشتي و پرورش مرغ تخم گذار همزمان با سراسر کشور از تاريخ 3 تيرماه لغايت 26 تيرماه سال 1391 به مدت 20 روز كاري توسط دفتر آمار و اطلاعات استانداری اجرا می گردد.

در اجراي اين طرح که با همكاري 21 نفر آمارگير و بازبین و كارشناس انجام خواهد شد به 674 واحد مرغداري پرورش مرغ گوشتي و 15 مرغداري با فعاليت پرورش مرغ تخم گذار مراجعه و اطلاعات لازم از آنها اخذ خواهد شد.

لازم به ذکر است كه اطلاعات جمع‌آوري شده محرمانه خواهد بود و فقط به‌ منظور تهيه‌ي آمارهاي كلي‌ براي‌ برنامه‌ريزي‌هاي‌ مملكتي مورد استفاده قرار خواهد گرفت اميد است اطلاعات اين طرح مورد استفاده تصميم گيران، برنامه ريزان و پژوهشگران صنعت مرغداري استان قرار گيرد.

 
   

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به معاونت آمار و  اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان می باشد.